Derz Kesim

Yeşil Karot Derz Kesim Karotcu

Derz Kesim Nasıl Yapılır?

Mimari alanda yapılarda kullanılan malzemeler arasında oluşan boşluklara “Derz” adı verilmektedir. Yapı malzemeleri arasında oluşan boşluklar inşaat ve mimari alanında son derece büyük önem taşımaktadır. Dolayısıyla da derz kesim işleminin yapılma nedenleri oldukça fazla olması ile birlikte yapı malzemelerinin sağlıklı ve sağlam olması açısından da büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda derz kesim öncelikle; malzemelerin basınç ve ısı gibi faktörler neticesinde genleşmesini, genişlemesini ya da kayarak yer değiştirmesini engellemek amacı ile yapılmaktadır.

Derz, bütün bir yapıdır ve dolayısıyla da elmas uçlu bir derz makinesi yardımı ile kesilmektedir. Derz kesimi sırasında kesilen plakaların birbirine aynı orantıda olması ve eş kareler olma özelliğini taşıması son derece büyük önem taşımaktadır. Dolayısıyla da derz kesim yapılmadan önce yapı malzemelerinin sonradan deforme olmasını önlemek amacı ile derz kesim ölçüleri mühendis gözetiminde ayarlanmaktadır. Böylece derz kesimin yapılma amacı olarak yapı malzemelerin basınç ve ısı gibi unsurlarından korunma işlemi gerçekleştirilmektedir.

Derz Kesim Fiyatı

Fiyat : 150₺ - 450₺

Tek delikli klima deliği, doğalgaz tesisat deliği, su tesisatı deliği vb. Derz Kesim işlerinde Derz Kesim fiyatı genellikle bulunduğu bölgeye bağlı değişen servis ücreti olarak ücretlendirilir. Bulunduğunuz bölgeye Derz Kesim servis ücretini öğrenmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Fiyat :Sorunuz

Bir kaç delikten oluşan orta çaplı Derz Kesim işlerinde bulunduğunuz yerin durumuna bağlı olarak uygulanacak servis ücreti ve delik çapı ve derinliğine bağlı olarak her delik için Derz Kesim fiyatı tespit edilir. Uzman ekibimiz Derz Kesim işlemini en tasarruflu şekilde gerçekleştirmenin bir yolunu bularak sizi ekonomik olarak korur.

Siz de bir fiyat teklifi almak için hemen bizimle irtibata geçin.

Fiyat : Sorunuz

Büyük çaplı projelerde uzman karotcu ekibimiz projeyi yerinde inceleyerek durum analizi yapar. Projelerimizde daima en yenilikçi ve son teknoloji makineler kullandığımızdan fiyat teklifimiz de vasat karotcu lara göre kesinlikle daha uygun olacaktır. Biz Yeşil Karot olarak daima yaptığımız işin arkasındayız ve işimiz garantimiz altındadır.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

İlk başladığımız günden bugüne kurumsal çizgimizden taviz vermedik. En küçük işimizin bile arkasında durmak bizim için hayat felsefesidir. Söz verdiğimiz gibi karotcu olarak ülkemize ve insanımıza hizmet etmek bizim için övünç kaynağıdır. Karotçu olarak bizi tercih ettiğinizde asla hiçbirşeyden tereddüt etmeyecek sadece güven duyacaksınız. Biz buna inanıyoruz.

Arkasında duramayacağımız bir işi asla yapmadık bundan sonra da yapmayacağız. Biz müşterilerimizi sadece müşteri olarak değil her zaman irtibatta kalacağımız dostlar olarak biliriz. Uzman Karotçular olarak güven en büyük kriterimizdir.

İddia ediyoruz karot işinde bizden iyisi yok.

Becerilerimiz

Karotcu
Beton Delme
Beton Kesme
Beton Güçlendirme
Kimyasal Ankraj

Derz Kesme

Derz Kesme; Farklı türlere haiz olan derzler, yaygın olarak fayans, seramik benzer biçimde malzemelerle kaplı yüzeylerdeki dolgu maddesi olarak bilinir. Bu anlamının haricinde ise genleşme, oturma, konsrüktif, zelzele ve inşaat derzleri gibi bir sınıflandırma laf konusudur. Farklı yapıda olan noktalarda derz kesme işlemi yapılacağında, birtakım detaylara dikkat edilmesi gerekir. Bu işlemin gerçekleştirilmesinde mekanik makineler kullanılır. Tekerlekli bir sisteme haiz olan bu makinelere stand sayeinde hareket verilir. Derz Kesme Elmas uçlu testerelerle meydana gelen derz kesme işlemi esnasında, 50 cm’ye varan derinliklere ulaşılması mümkündür. Kesim işleminin hatasız tamamlanması, beton bileşimi esnasında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması açısından önemlidir. Bu nedenle ustalaşmış bir ekiple çalışmanızda yarar vardır.

Beton Derz Kesimi

Beton Derz Kesimi, Profesyonel kişiler tarafınca meydana getirilen beton derz kesimi işlemi ile yapılarınızda hasar oluşumu meydana gelmez. Beton dökümü tamamlanmasından sonrasında üç gün bekleyerek kesme işlemine başlanabilir. Ekibimiz, kesim işlemini binaların teknik şartnamesinde belirtilen detaylara müsait halde gerçekleştirir. Kusursuz bir halde meydana getirilen kesiler dolguya mani olmayacak halde temizlenir. Bu sayede optimum bekleme süresi tamamlandıktan sonrasında dolgu aşamasına başlanabilir. Beton Derz Kesimi sonrası meydana getirilen dolgu işlemi esnasında uzman ekibimiz, lüzumlu hallerde astar malzemesi kullanımına karar verebilir. Uygulama sonrası dolguya başlamadan ilkin astar kurumaya bırakılmalıdır. Dolgu malzemesinin dayanıklı yapıda olması; derzin darbelerden, yüksek ağırlıklardan ve değişik bir fizyolojik kuvvetten rahat rahat etkilenmemesini sağlar.

Elektrikli Derz Kesme

Elektrikli Derz Kesme, Güç kaynağına ulaşımın basit olduğu yerlerde, elektrikli derz kesme makinesi kullanılır. Ergonomik tasarıma ve basit kullanım olanaklarına haiz olan bu makineler ile kesim işlemi basit bir biçimde yapılır. Derz, yapı parçaları içinde bırakılan boşluklara verilen addır. Bu boşlukların naturel afetler esnasında dirimsel önemi vardır. Yapıların zarar görmemesi yahut zararın en aza indirilmesi, bu boşluklar yardımıyla olası hale gelir. Boşluğun ebatı binaların yüksekliğine nazaran belirlenir. Elektrikli Derz Kesme Örneğin, 6 metre yüksekliğe haiz bir yapı için derz boşluğunun 3 santimetre olması gerekir. Elektrikli derz kesme işleminin bir sonraki aşamasında doldurma yapılır. Doldurma esnasında kullanılan güçlü yapıdaki malzeme, negatif dış etkenlere karşı direnç gösterir.

Benzinli Derz Kesme

Benzinli Derz Kesme, Kablo kalabalığını önlemesi ve ergonomik kullanımıyla benzinli derz kesme makineleri, yapılarda hasar oluşumuna yol açmadan en muntazam biçimde muamele yapar. Bu makineler, elmas kesme ucuyla birlikte çalışır. Elmas kesme uçları, kesimin muntazam bir biçimde yapılmasını ve dolguların da zemine sağlam bir biçimde tutunmasını sağlar. Her aşamada sorunsuz bir muamele gerçekleştirilmesi halinde derzler, zelzele anında binaların güvende kalmasına destek olur. Benzinli Derz Kesme işleminde kullanılan elmas uçların doğru zamanda yenilenmesi, kesim işleminin kusursuz bir biçimde tamamlanması açısından önemlidir. Bu nedenle derz boşluklarının ebatına müsait genişliğe haiz uçlar, erozyon meydana gelmeye başladığında değiştirilmelidir. Deneyimli ekibimiz, size bu aşamada en kaliteli uçlara haiz makinelerle hizmet verir.