Kimyasal Ankraj

Yeşil Karot Kimyasal Ankraj Karotçu

Kimyasal Ankraj Nasıl Yapılır?

Kimyasal ankraj, uygulanma alanları ve amaçları oldukça geniş olan bir yapı tekniği ve yöntemidir. Kimyasal ankraj, yoğun olarak yaşlı ya da hasarlı hale gelen yapı türlerinin bakımının yapılması, onarımının gerçekleştirilmesi ve güçlü bir yapı haline getirilmesi için ya da yeni yapılan yapıların güçlendirilmesi için beton arasına monte edilmektedir. Bu yöntem ile kimyasal ankrajlar, gerek yeni yapılarım yapım aşamasında gerekse eski yapıların onarım aşamalarında sık sık yapı güçlendirici amacı ile kullanılmaktadır.

Yapılarda bulunan betonların aralarına yerleştirilen kimyasal ankrajlar; yapılan planlanması, tasarımının yapılması ve aynı zamanda yapıların güçlendirilmesi gibi amaçlar ile yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Özellikle belirli bir ağırlık taşıma durumunda kalan, göçme sorunu ile karşı karşıya kalan yapılarda kimyasal ankraj kullanılırken aynı zamanda kimyasal ankrajların yük taşıma dirençleri de yapıların özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

Kimyasal Ankraj Fiyatı

Fiyat : Sorunuz

Tek delikli klima deliği, doğalgaz tesisat deliği, su tesisatı deliği vb. beton delme işlerinde beton delme fiyatı genellikle bulunduğu bölgeye bağlı değişen servis ücreti olarak ücretlendirilir. Bulunduğunuz bölgeye beton delme servis ücretini öğrenmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Fiyat :Sorunuz

Bir kaç delikten oluşan orta çaplı beton delme işlerinde bulunduğunuz yerin durumuna bağlı olarak uygulanacak servis ücreti ve delik çapı ve derinliğine bağlı olarak her delik için beton delme fiyatı tespit edilir. Uzman ekibimiz beton delme işlemini en tasarruflu şekilde gerçekleştirmenin bir yolunu bularak sizi ekonomik olarak korur.

Siz de bir fiyat teklifi almak için hemen bizimle irtibata geçin.

Fiyat : Sorunuz

Büyük çaplı projelerde uzman karotcu ekibimiz projeyi yerinde inceleyerek durum analizi yapar. Projelerimizde daima en yenilikçi ve son teknoloji makineler kullandığımızdan fiyat teklifimiz de vasat karotcu lara göre kesinlikle daha uygun olacaktır. Biz Yeşil Karot olarak daima yaptığımız işin arkasındayız ve işimiz garantimiz altındadır.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

İlk başladığımız günden bugüne kurumsal çizgimizden taviz vermedik. En küçük işimizin bile arkasında durmak bizim için hayat felsefesidir. Söz verdiğimiz gibi karotcu olarak ülkemize ve insanımıza hizmet etmek bizim için övünç kaynağıdır. Karotçu olarak bizi tercih ettiğinizde asla hiçbirşeyden tereddüt etmeyecek sadece güven duyacaksınız. Biz buna inanıyoruz.

Arkasında duramayacağımız bir işi asla yapmadık bundan sonra da yapmayacağız. Biz müşterilerimizi sadece müşteri olarak değil her zaman irtibatta kalacağımız dostlar olarak biliriz. Uzman Karotçular olarak güven en büyük kriterimizdir.

İddia ediyoruz karot işinde bizden iyisi yok.

Becerilerimiz

Karotcu
Beton Delme
Beton Kesme
Beton Güçlendirme
Kimyasal Ankraj

Hilti Kimyasal Dübel

Hilti Kimyasal Dübel kimyasal dübel, beton benzer biçimde sert maddelerin tutunmasını elde eden bir malzemedir. Bu dübellerin değişik derinliklere uygulanabilme özelliği vardır. Boş kalan kısımlar ve kesim işlemi esnasında oluşan pürüzler, Hilti Kimyasal Dübel ile sorunsuz bir halde doldurulabilir. Hilti Kimyasal Dübel Seçiminizi Hilti Kimyasal Dübelden yana yaparak her vakit sorunsuz bir kullanım olanağı elde edebilirsiniz. Markanın hibrit özellikli kimyasal dübelleri ağır ankrajlama ve filiz ekimi amacıyla kullanılabilir. Zeminin kaygan veya kuru olması ayrım etmeksizin bu dübellerle en iyi neticeleri elde edebilirsiniz. Satışa sunulmadan ilkin lüzumlu testlerden geçirilen bu ürünler, yangına karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Hibritin yanı sıra epoksi Hilti Kimyasal Dübeller de mevcuttur.

Ankraj Epoksi

Ankraj Epoksi beton zemin bağlantısının yapılmasını elde eden ankraj işlemi esnasında yapıştırma için Ankraj Epoksi maddesi kullanılır. Bu maddenin kullanımına filiz ekim işlemlerinde de çoğunlukla rastlanılır. Epoksi, yüksek dayanıklılık yayınlayan yapısı ve rutubet toleransı yardımıyla uzun seneler yenilenme yahut değişiklik ihtiyacı olmadan kullanılabilir. Bağlayıcı polimerler içinde en yaygın kullanılanı epoksidir. Ankraj Epoksi Deliklere reçine ile karıştırılarak uygulanabildiği benzer biçimde kum ile uygulananları da vardır. Donatılar ve rabıta rotlarının ankrajı esnasında, enjeksiyon aparatlarının durağan hale getirilmesinde ve döşem montajnda Ankraj Epoksi kullanılır. İşlemin ustalaşmış bir şahıs tarafınca uygulanması sağlamlık açısından bakıldığında oldukca önemlidir. Sağlam halde yapılmayan işlemler, hasara ve vakit arasında epoksinin nötr hale gelmesine sebep olabilir.

Filiz Ekimi Epoksi

Filiz Ekimi Epoksi binaların güçlendirme çalışmalarında yaygın olarak kullanılan filiz ekimi işleminde filiz olarak kasdedilen demirdir. Filizlerin sağlamlaştırılmasında epoksi ismi verilen bir madde kullanılır. Filiz Ekimi Epoksi kullanması ile daha kuvvetli ve dayanıklı bir yapıya kavuşur. Ekim işlemi için makinelerle filizin ebatlarına müsait biçimde delik meydana getirilir. Filiz Ekimi Epoksi İkinci adımda deliğin içinin temizlenerek epoksi ile doldurulması gerekir. Filiz Ekimi Epoksi doldurma işleminden sonrasında gerçekleştirilir. Epoksi, kısa bir müddet arasında demirlerin sağlam bir biçimde zemine tutunmasına destek olur. Farklı amaçlarla yapılabilen bu işlem; çoğu zaman işaret ve korkulukların dikilmesinde, tenvir direklerinin zemine yerleştirilmesinde, dış cephe ve reklam panolarının yapımında kullanılır. Her işte olduğu şeklinde bu işte de profesyonellik son aşama önemlidir.